Totalsport.me - Sunday schedule

Discussion in 'Sundays' started by totalsport, Feb 9, 2020.

  1. totalsport

    totalsport Super Moderator Staff Member

    More schedule http://totalsport.me/schedule.txt
    ------------------------------------------------------
    http://totalsport.me/ch1.html
    http://totalsport.me/........html ( x number channel CH..... )


    Sunday 16th Feb 2020 - Schedule Time UK GMT+1
    Soccer
    06:00 Australia A-League : Western United vs Brisbane Roar BT Sport 1 (CH-31)
    06:00 Australia W-League : Canberra United vs Adelaide United BT Sport ESPN (CH-34)
    11:30 Super Lig : Alanyaspor vs Gençlerbirliği beIN Sports 2 Turkey (CH-6)
    12:00 Spain La Liga : Sevilla vs Espanyol FreeSports TV (CH-7) | Movistar Laliga (CH-3) | Canal+ Sport 2 Poland (CH-73)
    12:15 Netherlands Eredivisie : Vitesse vs Heerenveen Fox Sports 2 NL (CH-4)
    12:15 Portugal LigaPro : Casa Pia vs Porto II Sport TV1 Portugal (CH-49)
    12:30 Serie A (women) : Juventus W vs Inter Milano W Sky Sport Serie A IT (CH-5)
    12:30 Italy Serie A : Udinese vs Hellas Verona Premier Sports 1 (CH-1) | Sport TV3 Portugal (CH-75) | Eleven Sports 1 Poland (CH-71)
    12:30 Poland Ekstraklasa : Jagiellonia Białystok vs Korona Kielce Canal+ Sport Poland (CH-48)
    13:00 Scottish Premiership : Aberdeen vs Celtic Sky Sports Football (CH-35) | Sky Sports Main Event (CH-38)
    13:30 Germany Bundesliga 2 : Darmstadt 98 vs Sandhausen Sky Sport Bundesliga 3 (CH-2)
    13:30 Germany Bundesliga 2 : Erzgebirge Aue vs Holstein Kiel Sky Sport Bundesliga 4 (CH-9)
    13:30 Germany Bundesliga 2 : Karlsruher SC vs Osnabrück Sky Sport Bundesliga 5 (CH-8)
    14:00 Spain La Liga : Leganés vs Real Betis beIN SPORTS USA (CH-10) | Gol Spain (CH-6)
    14:00 Super Lig : Trabzonspor vs Sivasspor beIN Sports 1 Turkey (CH-11)
    14:30 Netherlands Eredivisie : Sparta Rotterdam vs Groningen Fox Sports 1 NL (CH-12)
    14:30 Netherlands Eredivisie : Ajax vs RKC Waalwijk Fox Sports 2 NL (CH-4)
    15:00 Poland Ekstraklasa : Zagłębie Lubin vs Wisła Kraków Canal+ Sport Poland (CH-48)
    15:00 Brazil Supercopa do Brasil : Flamengo vs Atlético PR SporTV Brazil (CH-13)
    15:00 England Premier League : Aston Villa vs Tottenham Hotspur NBCSN (CH-43) | Sky Sports Main Event (CH-38) | Sport TV2 Portugal (CH-74) | Canal+ Polska (CH-14) | Sky Sport Football IT (CH-46)
    15:00 France Ligue 1 : Olympique Lyonnais vs Strasbourg BT Sport ESPN (CH-34) | beIN Sports 1 France (CH-15)
    15:00 Italy Serie A : Juventus vs Brescia ESPN2 (CH-45) | Premier Sports 1 (CH-1) | Sport TV1 Portugal (CH-49) | Eleven Sports 2 Poland (CH-72) | Sky Sport Serie A IT (CH-5)
    15:00 Italy Serie A : Sampdoria vs Fiorentina SuperSport 12 (CH-16)
    15:00 Italy Serie A ; Sassuolo vs Parma FreeSports TV (CH-7)
    15:30 Bundesliga : Köln vs Bayern München BT Sport 3 (CH-33) | Sky Sport Bundesliga 1 (CH-8) | Eleven Sports 1 Poland (CH-71)
    16:00 Portugal Primeira Liga : Marítimo vs Paços de Ferreira Sport TV4 Portugal (CH-9)
    16:00 Portugal Primeira Liga : Boavista vs Belenenses Sport TV5 Portugal (CH-17)
    16:00 Spain La Liga : Eibar vs Real Sociedad beIN SPORTS USA (CH-10) | Movistar Laliga (CH-3)
    16:00 Portugal LigaPro : Benfica II vs Cova Piedade Benfica TV Portugal (CH-18)
    16:45 Netherlands Eredivisie : Willem II vs Utrecht Fox Sports 2 NL (CH-4)
    16:45 Netherlands Eredivisie : PEC Zwolle vs Feyenoord Premier Sports 2 (CH-2) | Fox Sports 1 NL (CH-12)
    17:00 Super Lig : Galatasaray vs Yeni Malatyaspor beIN Sports 1 Turkey (CH-11)
    17:00 France Ligue 1 : Brest vs Saint-Étienne beIN Sports 2 France (CH-6)
    17:00 France Ligue 1 : Reims vs Rennes BT Sport ESPN (CH-34) | beIN Sports 1 France (CH-15)
    17:10 Scottish Challenge Cup : Inverness CT vs Rangers U21 BBC Alba (CH-7)
    17:30 Poland Ekstraklasa : Cracovia Kraków vs Lech Poznań Canal+ Polska (CH-14)
    17:30 England Premier League : Arsenal vs Newcastle United NBCSN (CH-43) | Sky Sports Main Event (CH-38) | Sport TV2 Portugal (CH-74) | Canal+ Sport Poland (CH-48) | Sky Sport Football IT (CH-46)
    17:30 Scottish Premiership : Kilmarnock vs Hibernian BT Sport 2 (CH-32)
    18:00 Bundesliga : Mainz 05 vs Schalke 04 BT Sport 3 (CH-33) | Sky Sport Bundesliga 1 (CH-8) | Eleven Sports 2 Poland (CH-72)
    18:00 Italy Serie A : Cagliari vs Napoli Premier Sports 1 (CH-1) | Sky Sport Serie A IT (CH-5) | Eleven Sports 1 Poland (CH-71) | Sport TV3 Portugal (CH-75)
    18:30 Portugal Primeira Liga : Vitória Guimarães vs Porto Sport TV1 Portugal (CH-49)
    18:30 Spain La Liga : Athletic Club vs Osasuna beIN SPORTS USA (CH-10) | Movistar Laliga (CH-3) | Canal+ Sport 2 Poland (CH-73)
    20:00 Brazil Campeonato Paulista A1 : PPalmeiras vs Mirassol Globo Brazil (CH-2)
    20:00 Brazil Campeonato Gaucho 1 : Caxias vs Ypiranga Erechim Premiere FC Brasil (CH-4)
    20:00 Brazil Campeonato Carioca 1 : Boavista vs Volta Redonda Premiere FC Brasil (CH-6)
    20:00 Brazil Campeonato Mineiro 1 : Atlético Mineiro vs Caldense Premiere FC Brasil (CH-7)
    20:45 Italy Serie A : Lazio vs Internazionale Premier Sports 1 (CH-1) | Sport TV3 Portugal (CH-75) | Eleven Sports 1 Poland (CH-71) | Sky Sport Serie A IT (CH-5)
    21:00 France Ligue 1 : Lille vs Olympique Marseille BT Sport 1 (CH-31) | Canal+ France (CH-8)
    21:00 Portugal Primeira Liga : Famalicão vs Desportivo Aves Sport TV2 Portugal (CH-74)
    21:00 Spain La Liga : Real Madrid vs Celta de Vigo beIN SPORTS USA (CH-10) | Movistar Laliga (CH-3) | Canal+ Sport Poland (CH-48)
    23:00 Brazil Campeonato Paulista A1 : PFerroviária vs Santos Premiere FC Brasil (CH-4)
    23:00 Brazil Campeonato Mineiro 1 : CAP vs Cruzeiro Premiere FC Brasil (CH-6)
    00:00 Liga MX : Necaxa vs Querétaro TUDN USA (CH-2)
    01:45 Liga MX : Santos Laguna vs Tigres UANL Fox Sports 2 USA (CH-3)

    ========================================================================

    American Football
    21:00 XFL : Los Angeles Wildcats vs Dallas Renegades ABC (CH-51) | BT Sport ESPN (CH-34)
    00:00 XFL : Houston Roughnecks vs St. Louis BattleHawks FOX Sports 1 USA (CH-39) | BT Sport ESPN (CH-34)

    ========================================================================

    Basketball
    17:45 Koszykówka mężczyzn: Puchar Polski Polsat Sport Extra Poland (CH-50)
    18:00 NCAAB : Cincinnati at East Carolina CBS Sports Network (CH-13)
    19:00 NCAAB : Indiana at Michigan CBS (CH-52)
    19:00 NCAAB : Iowa at Minnesota FOX Sports 1 USA (CH-39)
    19:00 NCAAB : Villanova at Temple ESPN (CH-44)
    20:00 NCAAB : Tulane at Wichita State CBS Sports Network (CH-13)
    20:00 NCAAB : Duquesne at Fordham NBCSN (CH-43)
    21:00 NCAAB : Memphis at UConn ESPN (CH-44)
    22:00 NCAAB : Missouri State at Indiana State ESPNU (CH-9)
    22:00 NCAAB : San Diego State at Boise State CBS Sports Network (CH-13)
    00:00 NCAAB : NC State at Boston College ACC Network (CH-5)
    00:00 NCAAB : Arizona State at California ESPNU (CH-9) | BT Sport 1 (CH-31)
    03:00 NCAAB : Utah at Oregon FOX Sports 1 USA (CH-39)

    02:00 2020 NBA All-Star Game : Team LeBron vs. Team Giannis TNT (CH-56) | Sport TV1 Portugal (CH-49)

    ========================================================================
    Ice Hockey

    18:30 NHL : Pittsburgh Penguins vs Detroit Red Wings NBC (CH-53)
    21:30 NHL : Boston Bruins @ New York Rangers NBC (CH-53) | BT Sport 3 (CH-33)
    22:00 NHL : Edmonton Oilers @ Carolina Hurricanes Sportsnet West (CH-7)
    23:00 NHL : Anaheim Ducks @ Vancouver Canucks Sportsnet Pacific (CH-11)
    00:00 NHL : St. Louis Blues @ Nashville Predators NBCSN (CH-43)
    00:00 NHL : Dallas Stars @ Ottawa Senators Fox Sport Southwest (CH-8)
    00:00 NHL : Columbus Blue Jackets @ New Jersey Devils Fox Sport Ohio (CH-10)
    01:00 NHL : Toronto Maple Leafs @ Buffalo Sabres Premier Sports 1 (CH-1)
    02:30 NHL : Chicago Blackhawks @ Winnipeg Jets NBCS Chicago (CH-4)

    ========================================================================

    Cricket
    13:30 Twenty20 International : South Africa vs England Sky Sports Cricket (CH-19)

    ========================================================================

    Field Hockey
    05:30 FIH Pro League : New Zealand vs Spain BT Sport 3 (CH-33)
    22:00 FIH Pro League : Argentina vs Netherlands Star Sports Select 1 (CH-12)
    00:40 FIH Pro League Women : Argentina W vs Netherlands W Star Sports Select 1 (CH-12)

    ========================================================================

    Tennis
    11:00 Thailand Open, Singles Final Tennis Channel (CH-40)
    14:30 Rotterdam-ATP, St. Petersburg-WTA Finals Tennis Channel (CH-40)
    15:30 ATP Rotterdam ABN AMRO World Tournament Final Polsat Sport Extra Poland (CH-50) | Sport TV3 Portugal (CH-75)
    22:00 New York-ATP Final Tennis Channel (CH-40)
    00:00 College Tennis : USC vs. Notre Dame Tennis Channel (CH-40)

    ========================================================================

    Motorsport
    10:00 Rally WRC Rally di Svezia - Live Stage 4 Sport TV5 Portugal (CH-17)
    12:00 Rally WRC Rally di Svezia - Live Stage 5 Sport TV5 Portugal (CH-17)
    17:00 Nascar Cup Daytona RaceDay FOX Sports 1 USA (CH-39)
    19:00 Nascar Cup Daytona 500 FOX (CH-54) | Sport TV5 Portugal (CH-17)

    ========================================================================

    Golf
    03:00 ISPS Handa Women's Australian Open Final Round GOLF Channel (CH-10)
    17:15 The Genesis Invitational Rd. 4 - Featured Groups AM, Golf Sky Sports Golf (CH-20) | Sky Sports Main Event (CH-38)
    19:00 The Genesis Invitational, Final Round Sky Sports Golf (CH-20) | Sky Sports Main Event (CH-38)
    21:00 Chubb Classic, Final Round GOLF Channel (CH-14)
    21:00 The Genesis Invitational, Final Round CBS (CH-52)

    ========================================================================

    Snooker
    13:45 ManBetX Welsh Open Eurosport 1 UK (CH-41)
    16:15 ManBetX Welsh Open Eurosport 1 UK (CH-41)
    19:45 ManBetX Welsh Open Eurosport 1 UK (CH-41)

    ========================================================================

    Aussie rules
    03:00 Geelong Cats W vs Brisbane Lions W Fox Soccer Plus (CH-12)
    05:00 Carlton Blues W vs Collingwood Magpies W Fox Soccer Plus (CH-12)
    07:00 Adelaide Crows W vs St Kilda W Fox Soccer Plus (CH-12)

    ========================================================================

    Cross Country
    14:35 Cross-Country World Cup Sci nordico: Coppa del mondo Eurosport 2 UK (CH-42)
    16:00 Cross-Country World Cup Ostersund, SWE - Men's 15km Pursuit, Snow Eurosport 2 UK (CH-42)

    ========================================================================

    Rugby Union
    16:00 Aviva Premiership Rugby : Northampton Saints vs Bristol BT Sport 1 (CH-31)
    16:00 Greene King IPA Championship : Newcastle Falcons vs Cornish Pirates Sky Sports Arena (CH-36)
    00:00 Major League Rugby : NOLA Gold vs Rugby ATL CBS Sports Network (CH-13)

    ========================================================================

    Ski Jumping
    09:40 Bad Mitterndorf HS235 Coppa del Mondo Eurosport 2 UK (CH-42)

    ========================================================================

    Volleyball
    14:45 PlusLiga : Belchatow vs Kedzierzyn-Kozle Polsat Sport Poland (CH-47)
    17:30 PlusLiga : Zawiercie vs Jastrzebski Polsat Sport Poland (CH-47)
    20:30 Serie A1 : Trentino vs Modena Polsat Sport Poland (CH-47)

    ========================================================================

    Winter Sports
    09:00 IBSF World Championships - Sigulda Polsat Sport Extra Poland (CH-50)
    11:10 Luge - World Championships Eurosport 1 UK (CH-41)
    12:50 IBU World Championships Biathlon Women's 10km Pursuit Eurosport 2 UK (CH-42)
    13:30 Maribor Ladies FIS Alpine Skiing World Cup - W Slalom, Freestyle Skiing Eurosport 2 UK (CH-42)

    ========================================================================
    SUNDAY, 16.02.2020


    HD1 ENGLISH
    HD2 ENGLISH
    HD3 GERMAN
    HD4 FRENCH
    HD5 ENGLISH
    HD6 SPANISH
    HD7 ITALIAN
    HD8 ENGLISH

    11:00 Sevilla x Espanyol | http://totalsport.me/6.html
    11:30 Udinese x Hellas Verona | http://totalsport.me/8.html
    11:30 Udinese x Hellas Verona | http://totalsport.me/7.html
    11:30 Udinese x Hellas Verona | http://totalsport.me/3pt.html
    12:00 Aberdeen x Celtic | http://totalsport.me/1.html
    13:00 Leganes x Real Betis | http://totalsport.me/5.html
    14:00 Juventus x Brescia | http://totalsport.me/8.html
    14:00 Juventus x Brescia | http://totalsport.me/7.html
    14:00 Juventus x Brescia | http://totalsport.me/1pt.html
    14:00 Aston Villa x Tottenham Hotspur | http://totalsport.me/1.html
    14:00 Aston Villa x Tottenham Hotspur | http://totalsport.me/2pt.html
    14:00 Olympique Lyonnais x Strasbourg | http://totalsport.me/4.html
    14:30 Koln x Bayern Muźnchen | http://totalsport.me/2.html
    14:30 Koln x Bayern Munchen | http://totalsport.me/3.html
    14:30 ATP: Rotterdam - Final | http://totalsport.me/3pt.html
    15:00 Eibar x Real Sociedad | http://totalsport.me/5.html
    15:00 Eibar x Real Sociedad | http://totalsport.me/6.html
    16:00 Reims x Rennes | http://totalsport.me/4.html
    16:30 Arsenal x Newcastle United | http://totalsport.me/1.html
    16:30 Arsenal x Newcastle United | http://totalsport.me/2pt.html
    17:00 Cagliari x Napoli | http://totalsport.me/8.html
    17:00 Cagliari x Napoli | http://totalsport.me/7.html
    17:00 Cagliari x Napoli | http://totalsport.me/3pt.html
    17:00 Mainz 05 x Schalke 04 | http://totalsport.me/2.html
    17:00 Mainz 05 x Schalke 04 | http://totalsport.me/3.html
    17:30 Athletic Club x Osasuna | http://totalsport.me/5.html
    17:30 Athletic Club x Osasuna | http://totalsport.me/6.html
    18:00 ATP: Buenos Aires | http://totalsport.me/4pt.html
    17:30 Vitoria Guimaraes x Porto | http://totalsport.me/1pt.html
    19:40 NASCAR: Daytona 500 | http://totalsport.me/5pt.html
    19:45 Lazio x Internazionale | http://totalsport.me/8.html
    19:45 Lazio x Internazionale | http://totalsport.me/7.html
    19:45 Lazio x Internazionale | http://totalsport.me/3pt.html
    20:00 Real Madrid x Celta de Vigo | http://totalsport.me/5.html
    20:00 Real Madrid x Celta de Vigo | http://totalsport.me/6.html
    20:00 Lille x Olympique Marseille | http://totalsport.me/4.html
    20:30 NHL: Boston @ NY Rangers | http://totalsport.me/2.html
    22:40 River Plate x Banfield | http://totalsport.me/1pt.html
    01:00 NBA: 69th All-Star Game: All-Star LeBron @ All-Star Giannis | http://totalsport.me/2.html (USA Channel)
    01:00 NBA: 69th All-Star Game: All-Star LeBron @ All-Star Giannis | http://totalsport.me/1.html (UK Channel)
    01:00 NBA: 69th All-Star Game: All-Star LeBron @ All-Star Giannis | http://totalsport.me/1pt.html
     
    Last edited: Feb 15, 2020
  2. SpursCoys

    SpursCoys New Member

    is that antenna sports, man, its been a while, glad your back, thanks for this
     
    totalsport Said Thank You
  3. Habib

    Habib Super Moderator

    many thanks and a big welcome back to the site and team. we are going live with streams from wednesday, so keep them coming and you can expect to start seeing visitors from then. we are currently hard at work behind the scenes preparing everything.

    habs
     
    Sinister1 and totalsport like this.
  4. totalsport

    totalsport Super Moderator Staff Member

    Thanks Habib!
    Can wait to restart this website from best sport events!
     
    lisalee, henders and Sinister1 like this.
  5. lisalee

    lisalee New Member

    hey hun

    welcome home
     
    totalsport Said Thank You
  6. totalsport

    totalsport Super Moderator Staff Member

    update first post!
     
  7. totalsport

    totalsport Super Moderator Staff Member

    update first post !
     

Share This Page